Google’da Üst Sıralara Çıkmak

Google’da Üst Sıralara Çıkmanıza Yardımcı Olacak PR9 Backlinkler Almak İçin Denenmiş 10 Yol

PR9 Backlink

PR9 backlinkler Google’da yüksek sıralamaya sahip olmanıza önemli ölçüde katı sağlarlar.

Google’ın 6 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirdiği PR güncellemesinin ardından dünyanın pek çok yerinde blog adreslerinin PR8′den PR5′e veya PR3′e düştüğü görülmüştür. Bu yazı PR9 ve PR8 blog adreslerini ve en az bunlar kadar zengin kaynağa sahip siteleri içermektedir.

Sitenizin veya blog adresinizi PR değerini nasıl kontrol edersiniz? En basit yöntem http://prchecker.info/ adresini kullanmaktır.

PR9 Blog Adreslerinin ve Sitelerin Listesi

PR9 gibi yüksek bir değere sahip sitelerden ve blog adreslerinden güvenilir backlinkler almak sitenizin trafiğini önemli ölçüde arttırır ve bu özellikle Google’daki sıralamanıza yansır. Bu yazıda güvenilir backlink alabileceğiniz PR9 blog adreslerinden ve sitelerinden söz edeceğiz.

LinkedIn

LinkedIn PR9 değerine ve dofollow niteliğine sahip web 2.0 bir sitedir. Şu an Facebook’tan daha inandırıcı ve güvenilirdir. LinkedIn’de kendiniz için bir profil oluşturabilir ve aynı zamanda işletmeniz için bir sayfa oluşturabilirsiniz. Buradan backlink alabilmek için yapacağınız tek şey sitenizde paylaştığınız içeriği LinkedIn’de paylaşmaktır. Daha etkili olmasını istiyorsanız en az 20 bağlantıya (Facebook ve Twitter’daki takipçiler gibi) sahip olmalısınız.

PR9 ve PR8 Backlink Alma

İçeriğinize ait linki LinkedIn anasayfasında paylaşın.

Kılavuz

 • https://www.linkedin.com/ adresinden üyelik alın.
 • Gerekli olan kayıt detaylarını doldurun ve paylaşma yazan yere gelip burada paylaşımınızı yapın. Buraya bırakacağınız herhangi bir link PR9 dofollow backlink haline dönüşecektir.

Google+ (Plus)

Google+ PR9 dofollow link alabileceğiniz en iyi yerlerden birisidir ve Google+ siteniz için oldukça önemlidir. Eğer Google’da yüksek sıralamalara sahip olmak istiyorsanız Google+’yı etkili bir biçimde kullanmalısınız.

WordPress.org

WordPress platformu dünya genelinde en popüler bloglama platformudur. Google tarafından gerçekleştirilen son PR güncellemesi WordPress.org adresine PR9 değeri kazandırdı ve buradan alınabilecek bir dofollow backlink oldukça önem kazandı. Aşağıdaki kılavuzu takip ederek ihtiyacınız olan PR9 backlinki alın:

 • WordPress’te yer alan Support forumuna http://wordpress.org/support/ kayıt olun.
 • Bir profil oluşturun ve bu profilde sitenizin adresine (URL şeklinde) yer verin.

WordPress.Org Backlink Almak

Oldukça basit. Support forumuna üye olun ve linki alın. Eğer daha etkili bir teknik istiyorsanız burada insanlara yardımcı olun ve bir şekilde blog adresinizden daha iyi bilgi edinebilecekleri yönünde onları ikna edin.

WordPress.com

WordPress.com PR9 değerine sahip ücretsiz bir bloglama platformudur. Burada ücretsiz bir biçimde backlink alabilirsiniz. Ancak burası WordPress.org’dan biraz farklıdır. Aynı ekip tarafından oluşturulmuş olsalar bile WordPress.com, BlogSpot ile benzerlik gösterir ve kullanımı ücretsizdir. WordPress.org’da ise kendi tasarımlarınızı uygulayabilirsiniz ve ücretli eklentilerden veya temalardan yararlanabilirsiniz.

WordPress Paravan Blog Oluşturup Backlink Almak

Ücretsiz bir üyelik oluşturun ve orijinal içeriklerinizi paylaşmaya başlayın. Ücretsiz üyeliğinizi oluşturun, orijinal içeriğinizi paylaşın (minimum 300 kelime) ve bu yazıdan ana adresinize link gönderin.

Vk.com

VK.com PR9 değerine ve dofollow niteliğine sahip bir sosyal medya sitesidir ve Avrupa’daki en büyük sosyal ağdır. Görünümü Facebook’a benzemektedir ancak Facebook’ta yer alan belirli fonksiyonlara sahip değildir.

Facebook’a benzer şekilde burada blog yazınızı paylaşın ve bir backlink alın. PR9 değerine sahip bir backlink almak istiyorsanız bu siteyi kullanmayı düşünebilirsiniz.

Yapmanız gereken ise hemen http://vk.com/ adresine gidip ücretsiz bir üyelik almaktır.

Wikipedia

Wikipedia.org PR9 değerine sahip bir sitedir. Aşağıda yer alan stratejilerle dünyanın en büyük ansiklopedisinden PR9 değerine sahip nofollow nitelikli backlinkler alabilirsiniz. Wikipedia’dan alınacak bir nofollow backlink, diğer blog adreslerinin dofollow backlinklerden daha değerlidir. Bu yüzden bunu almayı denemelisiniz. Google bunu fark edecektir ve nofollow niteliğinde olsa bile Wikipedia’dan gelen bu linke saygı duyacaktır.

Wikipedia'dan Backlink Almak

Wikipedia’dan alınacak bir nofollow link 10 veya daha fazla PR6 dofollow linkinden daha değerlidir.

YouTube

YouTube dünya genelinde en popüler olan ve en çok ziyaret edilen üçüncü sitedir. Kuşkusuz bununla birlikte en önde gelen video sitelerinden birisidir. Alexa sıralaması 3′tür ve PR9 değerine sahiptir. Bu yüzden bu video sitesi backlink alabilmek için önemli bir kaynaktır.

Ancak YouTube’dan güvenilir backlink alabilmek zordur ve iki tür backlink vardır:

 • NoFollow backlinkler
 • Dofollow backlinkler

Mozilla.org

Mozilla’da yer alanlar Mozilla Firefox tarayıcısının 2 numaralı tarayıcı olabilmesi için oldukça sıkı çalışmaktadırlar ve bazen 3. sıraya gerilerler.

Mozilla.org adresi PR9 bir sitedir ve buradan kolayca dofollow niteliğine sahip bir backlink alabilirsiniz. Yapmanız gereken ise ücretsiz bir üyelik oluşturmak ve profilinizi güncellemektir.

Mozilla Sitesinden Backlink Almak

Kılavuz:

 • Bu kılavuzun işe yarayabilmesi için Mozilla Firefox kullandığınızdan emin olun.
 • https://addons.mozilla.org/En-us/firefox/users/register adresine gidin.
 • Bilgilerinizi girin ve Homepage (Anasayfa) kutusuna blog veya site adresinizi yazın.
 • Kaydınızı tamamlayın ve e-postanıza gelen aktivasyonu gerçekleştirin.
 • Hesabınıza giriş yapın ve profilinizde gezinin.

Hepsi bu!

Pinterest

Pinterest dünyanın hızlı büyüyen sosyal medya sitesidir. İstatistikleri inanılmazdır ve Facebook’a nazaran daha hızlı bir biçimde büyümeyi sürdürmektedir.

Pinterest PR9 değerine sahip bir sitedir ve global Alexa sıralaması 27′dir. Pazarlama, internet ve SEO uzmanlarının hepsi Pinterest’in kullanımına yönelik nedenleri ve avantajları defalarca dile getirmişlerdir.

Pinterest Sitesinden Backlink Almak

Pinterest’ten PR9 backlink alabilmek için yapmanız gereken ücretsiz bir üyelik almak ve panolarınıza ilgi çekici resimler eklemektir.

Sitenizi veya blog adresinizi Pinterest’in verdiği kodu kullanarak onaylayın. Böylece profilinizde yer alan blog/site adresinize tıklanıldığı zaman Pinterest’ten otomatik olarak dofollow niteliğine sahip PR9 bir backlink almış olursunuz.

Dijital SEO
Dijital SEO
Web sayfalarınızı arama motorlarında yükseltiyoruz. Markanızın bilinirliğini arttırıp otoriter bir firma olmanızı sağlıyoruz.. Ek olarak çok kaliteli backlink kaynaklarına sahibiz..